mölkky

Velký úspěch na Turnaji mistrů

Družstvo ZZV Důchodci (Z. Sečka, K. Čapek, Fr. Matějka, trenér L. Fiala) si výborně vedlo 15. 7. 2017 na Turnaji mistrů ve Stranném. Po rozpačitém začátku v základní skupině, kde s bilancí sedmi výher a pěti porážek skončili na třetím místě, v play off naši hráči zabrali a postupně zdolali Proradost 3 – 2 a Semtatmťuk 3:0. Prohra 2 – 3 (48-50) v rozhodující sadě přišla až ve finále s brněnskou 13. mölkkou. Druhé místo je obrovským úspěchem tohoto „perspektivního týmu“.

Foto před finálovým zápasem, zleva F. Matějka, Z. Sečka, K. Čapek, M. Antoš, P. Všetička, L. Školoud.

IMG_1394

 

4. Jarní Zlatá zručská mölkka a II. Mistrovství Posázaví

sobota a neděle 13. – 14. května – tenisové dvorce TJ Jiskra

Konečné pořadí 4.JZZM

4JZZM 2017 konečné pořadí

 

4 JZZ molkka 2017 rozpis           MPosázaví molkka 2017 rozpis

 

Českomoravský pohár ve hře mölkky 2017

HMČR Brno

Dvě naše  družstva mölkky se zúčastnila 3. Halového Mistrovství ČR v Brně – Novém Lískovci.

Vyhřátá nafukovačka Fit4all centra přivítala 20 družstev, rozdělených do 2 desetičlenných skupin. První tým, ve kterém Martina Kadlece nahradila Květa Pěnkavová, která doplnila L. a M. Fialovi a Moniku Pěnkavovou měl ve skupině A více štěstí než umu a rozumu a s bilancí 13:5 postoupil z druhého místa do semifinále. Zde mu však vystavila opět stop Proradost, tentokráte poměrem 2-3. Škoda tří nevyužitých setbolů ve čtvrtém setu a totálního selhání L. Fialy v setu rozhodujícím, kdy 3x v řadě minul … V boji o třetí místo bylo naše družstvo poraženo Tomirou 3-0 a medaile na nás nezbyly. V průběžném pořadí ČMP se naše družstvo drží na pěkném třetím místě – vylepší ho na domácí půdě při dalším turnaji 13. 5. 2017? Přijďte se podívat.

Družstvo ZZV – D (junioři) Z. Sečka, F. Matějka a K. Čapek v podstatně silnější skupině B dosáhlo bilance 9:9, to ale stačilo na pouze šesté místo. Chuť si dorostenci zpravili nejenom svijanským pivem, ale i závěrečnou výhrou 2-0 v boji o 11. místo s celkem 3J.

Rakovnické mölkkování

První turnaj ČMP se uskutečnil 4. a 5. března v hale TC Cafex v Rakovníku. Dvě naše družstva si vedla obstojně. První tým ZZV Martin Kadlec, Monika Pěnkavová, Leoš a Mária Fialovi v základní skupině zaznamenal 6 výher a 1 prohru, což znamenalo druhé místo za pozdějšími vítězi Tomirou Bílovec. V nedělním čtvrtfinále však náš tým podlehl po vlastních chybách 1 – 3 družstvu PRORADOST a závěrečné výhry 2 – 1 nad Dobrým Hodem Dvůr Králové a Semtamťukem Jablonec nad Jizerou znamenaly pouze konečné páté místo.

Tým ZZV D – Zdeněk Sečka, Karel Čapek a František Matějka skončil v základní s opačnou bilancí 1 – 6 na sedmém místě. V nedělním turnaji druhé šance však tento poměrně „mladý“ a perspektivní tým dokázal zdolat všechny své soupeře (včetně silného celku 13. mölkky, Bystrce a domácího Cafexu) a zaslouženě zvítězil. – foto doplníme

 

Zručská zimní liga mölkky

výsledky jsou zveřejněny na úvodní stránce – poslední kolo základní části se uskuteční v neděli 2. dubna od 9:30 ve SH Zruč. MASTERS nejlepších 16 hráčů a MASTERS B pro ostatní (i příchozí) se bude hrát v sobotu 8. dubna od 10:00 na umělé trávě na tenise.

 

 

 

III. Jarní zlatá zručská mölkka

se uskutečnila o víkendu 14. a 15. května 2016 na tenisových dvorcích TJ Jiskra Zruč nad Sázavou.  Zvítězilo družstvo Proradost, před Pallasytem. Celkové výsledky doplníme.

 

II. Jarní zlatá zručská mölkka

se uskutečnila v pátek 1. 5. 2015 , jako součást Českomoravského poháru v mölkky.

Zde jsou její výsledky:

molkka 2015 pořadí

 

 

 

 

 

I. Jarní zlatá zručská mölkka
Hra MÖLKKY je tradiční a oblíbenou finskou hrou, která se zejména díky Českému svazu mölkky v poslední době usazuje i v České republice. Velkou výhodou hry je, že nepotřebujete velký herní prostor a mohou ji úspěšně hrát hráči téměř všech generací. Postačí kousek rovné plochy, třeba zahrádky a sportovní zápolení může začít. Ač to tak na první pohled úplně nevypadá, hra je velmi zajímavá a skrývá v sobě napětí mnohdy až do úplného samotného závěru. Spíše než dokonalou kondici potřebujete ke hře trochu šikovnosti, vynalézavosti a rozhodně i „taktické“ vyzrálosti. Rozhodně se však, jako u každé jiné hry, neobejdete bez trochy sportovního nadšení, elánu a dobré nálady.
Na druhý květnový svátek – čtvrtek 8. 5. 2014 od 13:00 – jsme pro Vás připravili turnaj tříčlenných družstev všech kategorií. Vytvořte rodinné, firemní, klubové přátelské nebo třeba i úplně náhodné družstvo a přijďte si novou hru vyzkoušet. Její přesná pravidla najdete na www.molkky.cz Herní sady si můžete buď zakoupit, ale protože nejsou úplně levnou záležitostí (jedna stojí okolo 1.000 Kč) jsme ochotni Vám je v omezeném množství i zapůjčit. Přijďte poměřit svoje dovednosti nejenom mezi sebou, ale i s nejlepšími českými hráči mölkky, kteří přislíbili účast. Vaše další sportovní cesta s mölkkami může při troše štěstí vést až na mistrovství světa do finského Lahti 🙂
Jako bonus pro všechny účastníky turnaje a nejenom je jsme připravili malé překvapení – po dobu konání turnaje bude v areálu tenisového oddílu TJ Jiskra vystaven originál jedné z nejstarších, nejceněnějších a nejprestižnějších sportovních trofejí světa – slavný Davisův pohár. Přijďte se nejenom podívat, ale i si nafotit cenné fotografie do rodinných sbírek.

Výsledky I. jarní zlaté zručské mölkky 8. 5. 2014

1. Třináctá mölkka (Michal Antoš, Josef Buzek, Leoš Školoud) 176
2. Proradost (Jaroslav Šmídek, Alena Kaltounková, Mark. Palmášiová) 118
3. Jedničky (Mária Fialová, Dagmar Fialová, Jakub Králík) 91
4. Winners (Jan Procházka, Jaroslav Beznoska ml., Zdeněk Pecha) 47

5. Apači (Vladislav Kadlec, Elzb. Kadlecová, Květa Pěnkavová) 141
6. Dvacetpětka (Václav Černohlávek, Martina Fialová, Roman Starý) 124
7. Občas šikovní (Martin Kadlec, Jiří Moravec, Monika Pěnkavová) 115

8. Brzotice (Jiří Kamarýt, Pavel Jandejsek, M. Jandejsek) 140
9. Pälläsyt (Petr Felis, Jan Svoboda, Jaroslav Drudík, L. Žáková) 101
10. Pink Floyd (Pavel Mácha, Pavel Roub, Marie Urbanová) 99

11. Experti EF (Ivo Fiala, Leoš Fiala ml., Helena Fialová) 4 – 365
12. SKC Zruč (František Herout, Pavel Škopek st. a ml.) 4 – 331
13. Dvouletky (Helena Vostrovská, Blanka Kovaříková, Jiří Venhoda) 4 – 318
14. Okružní (Jar. Beznoska st., Jiří Vaněček, Iva Vaněčková) 4 – 307
15. Los Kovajdos (Jindřich, Martin a Tomáš Kovaříkovi) 3 – 327
16. Odvážlivci (Jarmila Havířová, Jitka Černochová, Jiří Pospíšil) 3 – 313
17. Buchty (Jakub Tkadlec, Zuzana Cermanová, Lenka …) 3 – 298
18. Komety KH (Martina Venhodová, Míša Vostrovská, Lucie Venhodová)3 – 293
19. Fanclub Bohemky (Vl. Příhoda, Jana Hloušková, Radim Freisler) 3 – 290
20. Zrzky (Pavel Tkadlec, Romana Tkadlecová, Jitka Cermanová) 3 – 266
21. Já nevím (Martina Vaněčková, Markéta Proislová, Filip Proisl) 3 – 241
22. Lee Cooper (Petra Pištěková, SváŤa Stejskalová, Josef Chrást) 2 – 338
23. Puberťačky (Kat. Tkadlecová, Linda. Pazderová, Lenka. Zouplnová) 1-303
24. Los Menšos (Vlad. Menšík st. a ml., Štěpánka Menšíková) 1 – 291

fotogalerie na www.molkky.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *