MS v mariáši, výstava karet a taneční zábava s BT STYLEM

Spolek Za Zruč veselejší připravil na sobotu 20. května 2017 dvě bomby … Na Hotelu ZRUČ se nejprve od rána utkají mariášníci o tituly Mistrů světa a od 20 hodin budeme vzpomínat na staré hity na taneční zábavě se skupinami BT STYL a MOTOBAND po 30 letech. Pokud mariáš nehrajete, určitě si přijďte prohlédnou výstavu hracích karet Klubu sběratelů karet z Prahy. Nebudete litovat.

Letní ZZV liga mölkky 2017

Vítězem ZZV Důchodci

Finále se hrálo v sobotu 22. 7. od 10:30 na tenise, povrch antuka, rozměry hřišť 14 x 5. Byla to opravdová generálka na MS v Rakovníku. Vítěze základní části Monmart, kteří byli na dovolené, nahradil pátý Pallasit.  V semifinále porazili Důchodci Pallasit 8:2 a Dynamo ZZV 6:2. Obě závěrečná utkání byla velmi vyrovnaná a rozhodovaly až poslední hry. Ve finále porazili Důchodci Dynamo 6:4 a ZZV po velkém boji Pallasit 6:5. Sestava vítězného týmu – Zdeněk Sečka, Karel Čapek, František Matějka.

1049

ZLL 2017 tabulka po play off

 

 

zimni_liga_molkky_2016_plakat-2

 

V turnaji Masters zvítězil Jarda Šmídek 9/815, před Martinem Kadlecem 9/809, Zdeňkem Sečkou 8/845 a Fr. Matějkou 6/175. Ze šestice hráčů, kteří dosáhli na 5 výher byl nejlepší celkově 5. Tomáš Lohynský 5/866. V turnaji Masters B zvítězil Áda Jirák až v rozstřelu před Květou Pěnkavouvou a Jiřím Krčmářem.

Celkovým vítězem Zimní ligy se stal suverénně Jarda Šmídek, před dvojicí „juniorů“ Z. Sečkou a Fr. Matějkou. Spolu s nimi si startovné na MS v Rakovníku a úhradu jednoho noclehu zajistil celkově čtvrtý Martin Kadlec.

 

výsledky turnajů

zlm-1-turnaj         zlm-2-turnaj     zlm-3-turnaj-j     zlm-3-turnaj-dv    ZLM 4 turnaj j    ZLM 6 turnaj dv

ZLM MASTERS

konečné výsledky po turnaji MASTERS      ZLM 2017

 

MS v MÖLKKY v Rakovníku se blíží

Již příští víkend čeká všechny zručské mölkkaře nejenom vrchol letošní sezony, ale pro mnohé i vrchol kariéry. 17. MS ve hře mölkky se bude hrát 19. – 20. 8. v Rakovníku a bude při tom několik zručských družstev. ZZV vysílá do bojů dvě družstva – ZZV a ZZV D, o jejich definitivní složení se rozhodne až těsně před akcí, manažer klubu L. Fiala bude mít k dispozici M. Kadlece, M. Pěnkavovou, M. Fialovou, K. Matějku, Z. Sečku, K. Čapka, T. Kovaříka, T. Krtilovou, Š. Menšíkovou, L. Fialu jr. a R. Freislera. Dále se představí zručské týmy DYNAMO – T. Lohynský, L. Kvapil, K. Drahota, M. Náhlovská, LOBE STAR – P. a M. Loudovi , J. a L. Rambouskovi a VARIEL, který si postup vybojoval na akci zručské firmy sportují – R. Výborný, J. Moravec, J. Mácha a J. Kovařík. Kolik týmů postoupí ze 16 sedmičlenných základních skupin do 64 členné kvalifikace o play off je otázkou. Z každé skupiny postupují první čtyři družstva. Konkurence 40 finských a 30 francouzských týmů, společně s výběry z dalších 9 zemí bude převeliká. Celkem startuje 112 týmů. Postup byť jenom jediného družstva mezi nejlepší 32 by byl ohromným úspěchem.

Svá želízka v ohni budeme mít již i v pátečním turnaji DOUBLES WARM UP, ve kterém se představí 123 dvojic z jedenácti zemí.

Kompletní rozlosování naleznete na www.molkky.cz

Z HMČR v Brně „jen“ brambory

Dvě naše  družstva mölkky se zúčastnila 3. Halového Mistrovství ČR v Brně – Novém Lískovci.

Vyhřátá nafukovačka Fit4all centra přivítala 20 družstev, rozdělených do 2 desetičlenných skupin. První tým, ve kterém Martina Kadlece nahradila Květa Pěnkavová, která doplnila L. a M. Fialovi a Moniku Pěnkavovou měl ve skupině A více štěstí než umu a rozumu a s bilancí 13:5 postoupil z druhého místa do semifinále. Zde mu však vystavila opět stop Proradost, tentokráte poměrem 2-3. Škoda tří nevyužitých setbolů ve čtvrtém setu a totálního selhání L. Fialy v setu rozhodujícím, kdy 3x v řadě minul … V boji o třetí místo bylo naše družstvo poraženo Tomirou 3-0 a medaile na nás nezbyly.

Družstvo ZZV – D (junioři) Z. Sečka, F. Matějka a K. Čapek v podstatně silnější skupině B dosáhlo bilance 9:9, to ale stačilo na pouze šesté místo. Chuť si dorostenci zpravili nejenom svijanským pivem, ale i závěrečnou výhrou 2-0 v boji o 11. místo s celkem 3J.

 

KOMUNÁLNÍ VOLBY – PODĚKOVÁNÍ

Volby ZRUC VESELEJSI nahled
Sdružení nezávislých kandidátů Za Zruč veselejší děkuje všem voličům za obdržené hlasy. Přesto, že jsme si volební účast i konečné výsledky představovali trochu jinak, odcházíme z komunálních voleb spokojeni. Hladce jsme porazili dvě zaběhané politické strany KSČM a KDU-ČSL, velmi těsně jsme prohráli s celkově druhou ČSSD.

Získali jsme dvě místa v patnáctičlenném zastupitelstvu, ke třetímu nám chybělo velmi málo, v podstatě necelé stovka hlasů..

Gratulejeme absolutním vítězům voleb a přejeme jim, ať se jim ve vedení města daří.

 

Těm voličům, kteří nás nepodpořili, děkujeme za účast ve volbách a přejeme, aby jimi zvolení kandidáti pracovali pro naše město v příštím volební období především poctivě a hospodárně a  alespoň někdy si vzpomněli na sliby ve svých volebních programech na lesklých materiálech.

VĚŘÍM, ŽE NAJDEME V NEJBLIŽŠÍCH LETECH DŮVODY SE NA SEBE A NA NAŠE KRÁSNÉ MĚSTO USMÍVAT.

Sdružení Za Zruč veselejší nekončí, nikam neodchází, nadále se bude snažit ovlivňovat dění ve městě. Uvidíme se na našich dalších akcích, o kterých budete nadále informováni zejména prostřednictvím těchto internetových stránek.

No a samozřejmě – na shledanou ve volebních místnostech za 4 roky

ZA ZRUČ VESELEJŠÍ –  Leoš Fiala

 

 

 

 ROZHOVOR S Ing. LEOŠEM FIALOU,

LÍDREM KANDIDÁTKY ZA ZRUČ VESELEJŠÍ

 

foto fiala leos1                                     rozhovor LF

Vítejte na našich stránkách

Vítejte na internetových stránkách spolku přátel města Zruče nad Sázavou – www.zazrucveselejsi.cz – děkujeme Vám za jejich návštěvu. Stránky pro Vás připravili členové dnes již řádně zaregistrovaného spolku  sdružení obyvatel a přátel Zruče – Za Zruč veselejší, z. s.. Co si přejeme a postupně chceme? Chceme, aby se život v našem městě, ve kterém jsme se všichni narodili nebo zde prožili či prožíváme podstatnou část svého života, postupně stal, zkráceně jedním slovem – veselejším. Pod slovem „veselejší“ si nepředstavujeme, že se všichni občané města budou smát od rána do večera od ucha k uchu, i když by to samozřejmě nebylo vůbec špatné. Představujeme si, že život občanů města všech věkových kategorií, od nejmenších dětí po seniory, bude na jednu stranu spokojenější, bezpečnější, radostnější, bohatší, klidnější a na druhou stranu plný očekávání a různých nových možností. Také očekáváme, že město bude podstatně čistší, nevzroste kriminalita, zlepší se mnoho dalších a dalších věcí, prostě – bude radost zde žít. Zruč nad Sázavou by se opět postupně měla stát přirozeným centrem středního Posázaví. Ale nepředbíhejme …
Překvapením pro všechny občany Zruče byla asi naše kandidátka jako Sdružení nezávislých kandidátů ZA ZRUČ VESELEJŠÍ do komunálních voleb 10. – 11. října 2014. Děkujeme všem, kteří nám v těchto volbách dali svůj hlas. Ve zručském zastupitelstvu jsme získali 2 mandáty, zastupují nás Leoš Fiala a Ing. František Herout, který nahradil Mgr. Romana Fleka.

I v roce 2017 pro Vás uspořádáme zase několik akcí. Novinkou bude Zimní liga mölkky ve sportovní hale, která startuje již 17. listopadu 2016. Termín III. Oficiálního Mistrovství ČR v backgammonu je stanoven na 18. – 19. 3. 2017. Mölkkové turnaje  IV. Jarní zlatá zručská mölkka a 2. Mistrovství Posázaví se budou konat o víkendu 13.-14. 5. 2017. Mistrovství světa v mariáši a taneční zábava se skupinami MOTOBAND a BT STYL se budou konat na Hotelu Zruč v sobotu 20. května. Čtvrtý zručský štafetový maratón se poběží v sobotu 12. srpna 2017.
Pokud se Vám naše stránky a nápady líbí, chcete s námi různými formami spolupracovat, máte nějaké dobré nápady nebo nám můžete pomoci s organizací některých našich plánovaných akcí, nebojte se nás kontaktovat. Budeme jenom rádi …

Za Zruč veselejší – Leoš Fiala